Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele Katolickim. Tradycyjnie uroczystości rozpoczął barwny korowód, w którym mieszkańcy gminy, władze gminy, przeszli do kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie.
Uroczystą Mszę Świętą odprawił ks. kanonik Grzegorz Kucharski, proboszcz parafii. Z pięknymi palmami przybyli uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie, SP im. Legionów Polskich w Okole, zespoły ludowe "Bałtowianie" i "Biesiada", KGW w Maksymilianowie i Rudce Bałtowskiej, harcerze.